Aktualności Aktualności

Majówka w RDLP w Krakowie - pracowity weekend naszego elektryka...

3 maja pracownicy Lasów Państwowych z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wzięli udział w oficjalnych uroczystościach Narodowego Święta 3 Maja.

Po zakończeniu Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Katedrze Wawelskiej, uczestnicy uroczystości przeszli w patriotycznym marszu z Wawelu na Plac Jana Matejki, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza kontynuowano oficjalne obchody. Zwieńczeniem uroczystości była defilada pojazdów wykorzystywanych przez służby.
W defiladzie zaprezentowały się również samochody PGL LP z terenu RDLP w Krakowie, w tym: 4 samochody użytkowane przez Straż Leśną i dwa samochody ratowniczo-gaśnicze, a leśną reprezentację poprowadził BMW i3.
W trakcie przejazdu samochodów, prowadzący uroczystość, zapoznał zgromadzonych z  celami projektu „Las energii”.
W niedzielę, 5 maja, BMW i3 uczestniczył w VII edycji Biegu po Puszczy Niepołomickiej. Tym razem nasz elektryk poprowadził uczestników półmaratonu i wyścigu rowerowego na 21 km. Trasy, jak co roku, wytyczone zostały po drogach leśnych Nadleśnictwa Niepołomice. Rowerzyści i biegacze zgodnie podkreślali, że bieganie i jazda rowerem za elektrycznym samochodem prowadzącym to sama przyjemność. „Brak spalin i cisza na trasie – rewelacja!...”

Więcej informacji o wydarzeniu:

http://www.niepolomice.krakow.lasy.gov.pl/aktualnosci

https://www.facebook.com/Nadlesnictwo.Niepolomice

https://www.facebook.com/biegpopuszczy/