Lista aktualności Lista aktualności

DOBRE Z LASU NA OBCHODACH 40-LECIA RDLP W PILE

6 września 2018 roku w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek odbyły się obchody 40-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, podczas których promowany był projekt rozwojowy Lasów Państwowych „Zdrowa żywność z polskich lasów”.

Obchody były niezwykle ważnym wydarzeniem o charakterze kulturalnym upamiętniającym dorobek lat pracy pilskich leśników, którzy licznie przybyli na uroczystości.

Stoisko przygotowane do promowania zdrowej żywności było pełne smakołyków wykonanych z dziczyzny, którymi częstowani byli uczestnicy obchodów. Byli to zaproszeni goście z sąsiednich regionalnych dyrekcji, urzędów szczebla wojewódzkiego, samorządów, jednostek Lasów Państwowych, pracownicy oraz emerytowani pracownicy RDLP w Pile, sygnaliści oraz członkowie Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych jak i inni zaproszeni goście.

„Dobre z lasu” było miejscem gdzie skosztować można było przeróżne wyroby z mięsa jak również leśne grzyby oraz dodatki do potraw wykonane z żurawiny czy jeżyn. Potrawy przygotowywane były przez znakomitych kucharzy, którzy prowadzili stoisko promocyjne i częstowali uczestników obchodów swoimi wyrobami.