Lista aktualności Lista aktualności

PROMOCJA PROJEKTÓW ROZWOJOWYCH LP NA DARACH LASU

Druga odsłona Darów Lasu spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem mieszkańców Szczecinka niż pierwsza edycja w roku ubiegłym. Mimo, że zmieniono miejsce imprezy - wcześniej był nim plac koncertowy na os. Zachód - to teren parku miejskiego z amfiteatrem okazał się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy przyszli licznie całymi rodzinami.

           Atrakcji było w tym roku bardzo wiele i były one inspirowane projektami rozwojowymi Lasów Państwowych. Impreza miała charakter festynowy, ale nie brakowało w niej także przekazu informacyjnego związanego z projektami Las Energii, Leśne Gospodarstwa Węglowe i Zdrowa Żywność z Polskich Lasów. Była więc okazja, by zobaczyć czym leśnicy zajmują się na co dzień oraz jak wiele elementów naszego życia związanych jest z lasem. Goście Darów Lasu mieli możliwość spróbowania leśnych specjałów - pieczonego dzika, wyrobów wędliniarskich z dziczyzny, przetworów z owoców leśnych, w bardzo różnorodnej formie przygotowane przez Nadleśnictwo Warcino,  OSW „Leśnik” z Orzechowa Morskiego i kilka zaproszonych restauracji. Dużą popularnością cieszył się bigos myśliwski i pierogi z grzybami. Degustacja miodów z leśnych pasiek przyciągnęła amatorów słodkości. Wszystkie specjały zostały udekorowane w motywami leśnymi i okraszone ludową muzyką koła gospodyń wiejskich „Kępiczanki”.

Na placu  w parku miejskim, wśród stoisk, pojawił się także w pełni elektryczny, nowy samochód marki BMW, który RDLP w Szczecinku - podobnie jak pozostałe rdLP w kraju - otrzyma na wyposażenie, jako program pilotażowy elektro-mobilności w LP.
 

Na dzieci czekały magiczne pudełka przygotowane przez Nadleśnictwo Karnieszewice, w których leśnicy ukryli ziarenka, ziemię i doniczkę wraz z instrukcją, jak posadzić i wyhodować własne drzewko. W ten sposób każdy, kto posadzi takie drzewko, dołoży swoją cegiełkę do poprawy czystości naszego środowiska. W ten sposób leśnicy chcieli przybliżyć mieszkańcom sens projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych. Promocja projektów rozwojowych odbywała się także za pomocą spotów tematycznych i prezentacji ze sceny związanej z danym projektem.

Atrakcją, która wzbudzała szczególne emocje, był pokaz ptaków drapieżnych oraz wypuszczenie dwóch pustułek w czasie festynu na wolność. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz walk rycerskich o serce damy dworu, a wisienką na torcie był pokaz zrzutu wody przez śmigłowiec Mi2, który na co dzień wchodzi w skład ochrony przeciwpożarowej w RDLP w Szczecinku.

Walorów artystycznych uczestnikom Darów Lasu dostarczyli artyści występujący tego dnia na muszli koncertowej. Świetnie zaprezentowali się wychowankowie szczecineckiej Szkoły Muzycznej. Można było usłyszeć covery polskiej muzyki pop w wykonaniu Darii Adamczewskiej, finalistki tegorocznej edycji Voice of Poland. Gwiazdą wieczoru, która przyciągnęła tłumy, był zespół Bogdana Trojanka „Terne Roma”. Wszyscy artyści, którzy zaprezentowali się na scenie Darów Lasu pochodzą ze Szczecinka, z tym większym entuzjazmem zostali przyjęci przez uczestników imprezy.

RDLP w Szczecinku już planuje trzecią edycję Darów Lasu.