Lista aktualności Lista aktualności

Szkolą się kandydaci do pracy w Straży Leśnej

23 października br., po raz pierwszy w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, rozpoczął się kurs podstawowy dla kandydatów do pracy w Straży Leśnej

Na podstawie Decyzji Dyrektora Generalnego nr 265 z dnia 6 października 2016  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu wspólnie z Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu k. Tucholi zorganizowała szkolenie, które odbywa się w Tucholi oraz Solcu Kujawskim. Egzamin końcowy zaplanowano na 18 listopada br.

Naukę rozpoczynają 42 osoby, w tym 6 pań. Adepci w trakcie kursu poznają specyfikę pracy w Straży Leśnej. Szkolenie obejmuje między innymi: poznanie zasad obsługi broni, samoobronę, kryminalistykę oraz zagadnienia związane ze stosowaniem prawa.

Otwarcia kursu dokonali: Tadeusz Pasternak – Główny Inspektor Straży Leśnej, Robert Paciorek zastępca Dyrektora RDLP w Toruniu oraz Mariusz Woźniak – Dyrektor CSSLP. Uroczystość  odbyła się na terenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi, gdzie zakwaterowano uczestników.

Przed kursantami trudny okres -  dużo nauki. Życzymy powodzenia!